Karışık Sebzeli Kayseri Mantısı
Karışık Sebzeli Kayseri Mantısı

Sebzeli Kayseri Mantısı

Fiyat : ₺58,00(KDV Dahil)

Sebzeli Mantı; geleneksel Kayseri Mantısının hamuruna geleneksel yöntemlerle ve mevsiminde toplanan doğal,taze sebze püresi ekleyerek yaptık.

Tamamen geleneksel yöntemler ve doğal malzeme ile el yapımı Kayseri Mantımızın dış hamuruna; mevsiminde toplanan taze sebze pürelerini % 40-45 oranında ekledik. Hamurumuza su ilave etmeden yumurta ile kıvam verdik böylece protein ve vitamin-mineral değerini artırıp sizler için sebzeli mantı imal ettik. Şekil verme işlemlerini tamamen hijyenik işletmemizde el kesimi olarak yaptık ve böylece makine vs.den kaynaklanan besin kaybı oluşmasını önledik. %100 dana kıyma ile hazırlanan iç harcı yine el dolumu metotla hijyenik olarak yaptık.İster çorba olarak isterseniz de pilav olarak tüketebilirsiniz.

 

Ek gıda olarak kullanımı:  + 1 yaş dan itibaren gluten-yumurta allerjisi olmayan bebeklere uygundur.

 

Allerji bilgisi: Gluten yani buğday proteini,domates ve yumurta içerir

 

İçindekiler: Ispanak dış hamurlu mantısı %20(Buğday unu ,ıspanak püresi ,%100 dana kıyma, Yumurta,toz biber,karabiber,kimyon,tuz.), domates dış hamurlu mantısı %20(Buğday unu,domates püresi ,%100 dana kıyma, Yumurta,toz biber,karabiber,kimyon,tuz.), kırmızı pancar dış hamurlu mantısı %20(Buğday unu ,kırmızı pancar püresi ,%100 dana kıyma, Yumurta,toz biber, karabiber,kimyon,tuz.), mor havuç dış hamurlu kayseri mantısı %20(Buğday unu ,mor havuç püresi ,%100 dana kıyma, Yumurta,toz biber,karabiber,kimyon,tuz.), Ruşeym dış hamurlu kayseri mantısı %10(Buğday unu ,%100 dana kıyma, Yumurta,ruşeym,toz biber,karabiber,kimyon,tuz.), Turuncu havuç dış hamurlu kayseri mantısı %10(Buğday unu ,turuncu havuç püresi ,%100 dana kıyma, Yumurta,toz biber,karabiber,kimyon,tuz.)

 

Pişirme önerisi: 5 su bardağı az tuz atılmış kaynayan suya ilave edilip orta ateşte 8-12 dk. Arzuya göre pişirlir. Tavada terayağ-zeytinyağı domates-salça-biberli sos hazırlanır. Az su ile kalmış mantıya sosu ilave edilir. İsteğe göre sarımsaklı yoğurt ve sumak ile servis edilir.

 

Saklama koşulları: İmal tarihinden itibaren buzdolabında(+4) 10 gün , Dondurucu(-15) bölümünde ise 3 ay muhafaza edebilirsiniz.

 

Net miktar: 500 Gr