200TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!!

Ruşeym
Fiyatı : 8.00 TL

Kategori: Unlar - Tahıllar
Etiketler: RuşeymUnlar - TahıllarVitma

"Gıda mühendisi bir annenin sağlıklı ve güvenilir üretimi olan ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz."

  • Geleneksel yöntemlerle üretim
  • Katkı Maddesi Yok
  • Anne eliyle ev tadında
  • Ürün Özellikleri
  • Kalite Belgelerimiz
  • Yorumlar
  • Soru ve Cevaplar

Buğdayın asıl tüketilme sebebi olan ruşeym, buğdayın özüdür. (Wheat germ olarak geçer botanikte.) İçerisinde buğday yani tohumdan yeni buğdayların elde edilebilmesi için gereken protein, vitamin ve mineralleri ihtiva eden buğdayın üst kısmında yer alan bir depodur.

Ruşeym 1000 kg buğdaydan sadece 1 kg elde edilebilen çok kıymetli bir besin deposudur. Yani buğdaya ait önemli ne varsa onları taşıyan bir gen merkezidir aynı zamanda dolayısıyla buğdayı buğday yapan kısmıdır. Bir adet buğday taneciğinin sadece %2-3 lük kısmını ruşeym oluşturur.

Çiğ yani kavrulmamış, tavlamamış, islem görmemiş ruşeymimizi ailecek tüm yiyeceklerinize ekleyip pisirmek suretiyle tüketebilirsiniz.

 

Ek gıda olarak kullanımı: Eğer bebeğinizde gluten hassasiyeti yok ise bebeğinizin tüm gıdalarını pisirirken 8.aydan itibaren ilave edebilirsiniz.  1 yaş öncesi tüm Tahıl ve tahil urunlerinin pisirilmek suretiyle verilmesi en dogrusudur. 1 yas uzerine cig yani pisirmeden de verebilirsiniz. Bizim burada yazdiklarimiz sadece oneridir. Önemli olan sizi takip eden Doktorunuzun siz özel ek gida tavsiyeleridir o nedenle her zaman ilk rehberiniz Doktorunuz olmalıdır.

 

Kullanım Önerisi: Bebek ve çocuklarınızın tüm yiyeceklerine ekleyebilirsiniz.  Ayrıca evde hazırladığımız tüm çorba, kek, börek vs. her türlü tatlı ve tuzlu yiyeceklere ilave edebilir böylece; yiyeceklerin besin değerini artırabilirsiniz.

 

İçindekiler: % 100 ruşeym yani buğdayın özü

 

Allerji bilgisi: Gluten yani buğday proteini içerir.

 

Raf ömrü serin ve rutubetsiz yerde imal tarihinden itibaren 3 aydır.

 

Net miktar: 100 Gr

 

 

 

 

 

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
duygu kantarpuan
21 Mart 2019
ürünlerinizi severek kullanıyoruz ellerinize sağlık ruşeymi her öğünde her yediklerimizi koyabilir miyiz? teşekkür ederim

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Benzer Ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır