Kayseri Mantısı
Kayseri Mantısı

Kayseri Mantısı

Fiyat : ₺53,00(KDV Dahil)

Tamamen geleneksel yöntemler ve doğal malzeme ile el yapımı Kayseri Mantımızın dış hamuruna; su ilave etmeden yumurta ile kıvam verdik hamurumuzu sizler için imal ettik. Şekil verme işlemlerini tamamen hijyenik işletmemizde el kesimi olarak yaptık ve böylece makine vs.den aynaklanan besin kaybı oluşmasını önledik. %100 dana kıyma ile hazırlanan iç harcı yine el dolumu metotla hijyenik olarak yaptık.Sonarsında fırınlayıp kurutulmuş olarak sizlere sunduk. İsterseniz az sulu isterseniz çorba olarak tüketebilirsiniz.

 

İçindekiler: Buğday unu(%50),dana kıyma(%41), yumurta(%4),soağn(%4), tatlı kırmızı biber(%0,6), karabiber(%0,2), kimyon(%01), tuz(%01)

 

Ek gıda olarak kullanımı: + 1 yaş dan itibaren gluten-yumurta allerjisi olmayan bebeklere uygundur.

 

Allerji bilgisi: Gluten yani buğday proteini ve yumurta içerir.


 

Pişirme önerisi: 5 Su bardağı az tuz atılmış kaynayan suya ilave edilip orta ateşte 8-12 dk. arzuya göre pişirlir. Tavada terayağ-zeytinyağı domates-salça- biberli sos hazırlanır. Az su ile kalmış mantıya sosu ilave edilir. İsteğe göre sarımsaklı yoğurt ve sumak ile servis edilir.

 

Saklama koşulları: İmal tarihinden itibaren buzdolabında(+4) 7 gün , Dondurucu(-15) bölümünde ise 3 ay muhafaza edebilirsiniz.

 

Net miktar: 500 Gr