Elma suyu konsantresi
Elma suyu konsantresi

Elma suyu konsantresi

Fiyat : ₺37,00(KDV Dahil)

Sizlerin isteği üzerine organik elma suyu konsantremizi sitemize ekledik. Isıya maruz bırakıp içindeki yararlı besin ögelerini yakmadan rengini koyulaştırmadan direk elmanın suyunun özünü sizler için elde ettik. 

Ülkemizde en bol yetişen meyvelerden biri olan elmalarımızın bölgemizde yetişen kimyasala maruz kalmamış olanlarını mevsiminde sizler için topladık. Düşük ısıda vakum altında çalışan; elmanın besin ögelerine zarar vermeden sadece suyunu uçuran evaporatör dediğimiz özel kazanlarımızda ısıya maruz bırakmadan düşük ısıda(50-55 C de) suyunu uçurarak elma suyu konsantremizi elde ettik. Size burada ısıya maruz kalmamış elma konservesini anlamanız için minik bir de mesleki bilgi vermek istiyoruz. Elma konsantresi eğer yüksek ısıya maruz kalırsa yani yanarak içindeki meyve şekeri maillart dediğimiz reaksiyona maruz kalıp hmf(hidroksimetilfurfural) oluşturur besin ögelerini yitirirse renginde esmerleşme olur bunu da oradan anlayabilirsiniz. Isıya maruz kalmamış yukarıda bahsettiğimiz gibi üretilmiş organik bir elma suyunun esmer olmayan açık renkte olması gerekir.

Beyaz şekeri artık evinizde hiç kullanmayabilirsiniz işte onun yerine sağlıklı alternatif olarak çıkardığımız bu ürünümüzü; Sadece bebeğinize, çocuklarınıza hazırladığınız yiyeceklerde değil aile boyu kullanabilirsiniz. 

Elma suyu konsantremizi; Şeker ve şeker türevlerini azaltıp kullanımını sürekli yok etmeye çalıştığımız günümüzde şeker yerine alternatif olarak besleyici bir gıda olarak kullanmanız için ürettik.

Elma suyu konsantremizi şeker ekleyeceğiniz herşeye aynı ölçüde hatta daha da azaltarak kullanabilirsiniz. Çayınıza, kahvenize, pankekinizi kekinizi yaparken de yani her şeye pişirerek yapacağınız yiyeceklerde de kullanabilirsiniz. 

Örnek Tarif: Reçel yaparken 1kg meyve için yarım su bardağı elma suyu konsantremizden ekleyerek nefis, şeker ilavesiz reçeller hazırlayabilirsiniz.

Miniklerde ek gıdaya başlangıçta ilk yer verdiğimiz meyve elma olduğu için; elma suyu konsantremizi 6 aydan itibaren mama, muhallebi vb gibi yiyecekleri ekleyerek de verebilirsiniz.

Afiyet bal olsun.

İçindekiler: Elma suyu konsantresi

Gluten içermez.

Net: 350g

Güneş almayan serin yerde muhafaza edilmesi gerekir.  Raf ömrü kendi vakumlu ambalajında kapağı açılmadan 1 yıldır. Açıldıktan sonra serin yerde buzdolabında saklarayak 6 ay kullanabilirsiniz.