El Yapımı Sütlü  Yumurtalı Kuskus
El Yapımı Sütlü  Yumurtalı Kuskus

El Yapımı Sütlü Yumurtalı Kuskus

Fiyat : ₺17,00(KDV Dahil)

Siz istediniz bizde geleneksel üretim ile besleyici el yapımı kuskusu ürettik.     İçerisinde; İç Anadolu Yöremize ait Kayseri’de yetişen köy durum inceltilmiş buğday bulguru , yine aynı buğdayın değirmen buğday unu,süt ,yumurta ve buğday özü yani ruşeym bulunan Kuskuslarımızı hijyenik işletmemizde özel teknesinde yuvarlaya yuvarlaya yaptık. Ve iyi ki siz istemişsiniz biz de ailecek çok sevdik. Bildiğiniz gibi fabrikasyon üretim Kuskus ve makarnaların sadece adı var; lezzet ise hijyenik bir işletmede geleneksel üretim ile sevgi katılarak emek emek üretilen el yapımı ürünler de var.

 

Ek gıda olarak kullanımı: + 1 Yaşdan itibaren gluten, süt ,yumurta allerjisi olmayan bebeğinize çorba olarak iyice pişirerek vitamin-protein deposu kuskuslarımızı verebilirsiniz. Ayrıca az suda pilav gibi pişirip sade veya ev yoğurdunun içine katarak da verebilirsiniz. +1 Yaş bebeklerde ise zaten besleyici olan kuskusu su yerine kemik suyunda veya süt ile pişirebilirsiniz.

 

Allerji bilgisi: Gluten ve süt,yumurta allerjisi olmayan bebeğinize verebilirsiniz.

 

İçindekiler: Durum buğday irmiği, buğday unu, süt, yumurta, ruşeym(buğday özü).

 

Pişirme önerisi: Pilav veya makarna olarak yemek için kaynayan az kaya tuzu atılmış 2 Su Bardağı kaynayan suya 1 su bardağı Vitma Kuskusu ekleyiniz. Ve 7-8 dak. Arzuya göre pişiriniz. Bebeğinizin diş durumuna göre +8 ay bebeklere pişirirken 1-2 dak. daha fazla pişirebilirsiniz.  Makarnanızın veya pilavınızın Üzerine tereyağı yada değişik soslar hazırlayarak yiyebilirisiniz. Ve çorba olarak pişirebilirsiniz. Çorba olarak pişirmek için ise ; Yağ, Ev salçası,biber ,naneyi biraz ateşte çevirip üzerine kaynar su ilave ediniz, sonra 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı Vitma kuskus ilave ederek 5-6 dak. Arzuya göre pişiriniz.Yine bu çorbaya buzluğunuzda haşlanmış yeşil mercimek var ise ekleyebilirsiniz.

 

Raf ömrü serin ve rutubetsiz yerde imal tarihinden itibaren 6 aydır.

 

Net miktar: 250gr