El Yapımı Karışık Sebzeli Kuskus
El Yapımı Karışık Sebzeli Kuskus

El Yapımı Karışık Sebzeli Kuskus

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)

Sebzeli kuskus; Vitma'nın yeni lezzetlerinden...

İşte karşınızda bir ilk olan El Yapımı Karışık Sebzeli Kuskus. Siz istediniz bizde geleneksel üretim ile besleyici el yapımı kuskusu ürettik. Hemde su yerine taze sebze püresi %40-45 oranında kullanarak sebze yemeyen veya yaşı gereği yediremediğimiz bebeklerimize sebzeyi rahatça yedirebilmeyi sağladık.

İçerisinde; İç Anadolu Yöremize ait Kayseri’de yetişen köy durum inceltilmiş buğday bulguru , yine aynı buğdayın değirmen buğday unu, % 40-45 taze sebze püresi ve yumurta bulunan Kuskuslarımızı hijyenik işletmemizde özel teknesinde yuvarlaya yuvarlaya yaptık. Ve iyi ki siz istemişsiniz biz de ailecek çok sevdik. Bildiğiniz gibi fabrikasyon üretim kuskus ve makarnaların sadece adı var; lezzet ise hijyenik bir işletmede geleneksel üretim ile sevgi katılarak emek emek üretilen el yapımı ürünler de var.

 

Ek gıda olarak kullanımı: + 1 Yaşdan itibaren gluten, süt ,yumurta,domates allerjisi olmayan bebeğinize çorba olarak iyice pişirerek vitamin-protein deposu kuskuslarımızı verebilirsiniz. Ayrıca az suda pilav gibi pişirip sade veya ev yoğurdunun içine katarak da verebilirsiniz. +1 Yaş bebeklerde ise zaten besleyici olan kuskusu su yerine kemik suyunda veya süt ile pişirebilirsiniz.

 

Allerji bilgisi: Gluten,yumurta ve domates allerjisi olmayan bebeğinize verebilirsiniz.

 

İçindekiler: Ispanaklı Kuskus(Durum Buğday irmiği ,Buğday unu,%40 Taze Ispanak Püresi, Yumurta,ruşeym) ,Sade Kuskus(Durum Buğday irmiği ,Buğday unu, Yumurta ,ruşeym) , Domatesli Kuskus(Durum Buğday irmiği ,Buğday unu,%45 Taze Domates-tatlı kapya biber Püresi, Yumurta,ruşeym) , Kırmızı Pancarlı Kuskus(Durum Buğday irmiği ,Buğday unu,%45 Taze Kırmızı Pancar Püresi, Yumurta,ruşeym)

 

Pişirme önerisi: Pilav veya makarna olarak yemek için kaynayan az kaya tuzu atılmış 2 Su Bardağı kaynayan suya 1 su bardağı Vitma Sebzeli Kuskusu ekleyiniz. Ve 7-8 dak. Arzuya göre pişiriniz. Bebeğinizin diş durumuna göre +8 ay bebeklere pişirirken 1-2 dak. daha fazla pişirebilirsiniz.  Makarnanızın veya pilavınızın Üzerine tereyağı yada değişik soslar hazırlayarak yiyebilirisiniz. Ve çorba olarak pişirebilirsiniz. Çorba olarak pişirmek için ise ; Yağ, Ev salçası,biber ,naneyi biraz ateşte çevirip üzerine kaynar su ilave ediniz, sonra 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı Vitma kuskus ilave edrek 5-6 dak. Arzuya göre pişiriniz.Yine bu çorbaya buzluğunuzda haşlanmış yeşil mercimek var ise ekleyebilirsiniz.

 

Raf ömrü serin ve rutubetsiz yerde imal tarihinden itibaren 6 aydır.

 

Net miktar:250 Gr