Baklagilli Sebzeli Yoğurtsuz Tarhana
Baklagilli Sebzeli Yoğurtsuz Tarhana

Baklagilli Sebzeli Yoğurtsuz Tarhana

Fiyat : ₺53,00(KDV Dahil)

Bol sebze ile hazırladığımız içerisinde yoğurt yani süt ve süt ürünleri,tuz,buğday vb. bulunmayan çok özel gurme vegan tahnamız sizler için hazır.

Günümüzde özellikle miniklerde çoklu gıda alerjileri malesef ki çok artmış durumda. İki alerjik çocuk büyütmüş Gıda Mühendisi bir Anne olarak çok zor bir durum olduğunu çok iyi biliyorum. Ve sizleri çok iyi anlayarak katkısız bir şekilde alerjisi olan miniklere özel ürün çeşitlerimizi sürekli Arge başında olarak hekim ve gıdacı ekibimle artırmaya çalışıyorum.

İşte sizlerin yoğun isteği üzerine uzun süren ARGE çalışmalarımız neticesinde çok lezzetli ve bir o kadar da besleyici tarhanamızı süt ve süt ürünleri,buğday vb. alerjisi hassasiyeti olan miniklere rahatça verebilirsiniz. Özellikle süt ve süt ,hayvansal gıda tüketemeyen minikler hepimizin bildiği gibi almaları gereken proteinleri eksik beslenmeye bağlı olarak yeterince alamamaktadırlar. Biz de o nedenle tarhana ve makarnalarımızda protein deposu olana baklagillerimizi kullandık üzerine birde bol sebze ile besin değerini daha da artırdık. 

Tüm miniklere ve sizlere Afiyet Bal olsun:)

Pişirme Önerisi: Yaklaşık 1 su bardağı ılık suda 1-2 yemek kaşığı tarhana birkaç saat ıslatılır. Sonra bu su ile birlikte yağ, arzuya görek kemik-et suyu vb. eklenerek ocağa alınır. Tarhanamız sürekli karıştırılarak kısık ateşte pişinceye kadar pişirilir. Arzuya göre üzerine nane,salça vb. soslar ilave edilerek de tüketilebilir.

Ek Gıda Önerisi: Çorba vermeye başladığınız aydan itibaren verebilirsiniz.

İçindekiler: Nohut,kırmızı mercimek,yeşil mercimek,bezelye,brokoli,havuç,ıspanak, esmer pirinç, kapya biber,soğan,kabak.

Raf ömrü serin, kuru-rutubetsiz ortamda üretim tarihinden itibaren 6 aydır.

Net: 500 gr