200TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!!

Gacer
Fiyatı : 15.00 TL

Kategori: Unlar - Tahıllar
Etiketler: GacerUnlar - TahıllarVitma

"Gıda mühendisi bir annenin sağlıklı ve güvenilir üretimi olan ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz."

  • Geleneksel yöntemlerle üretim
  • Katkı Maddesi Yok
  • Anne eliyle ev tadında
  • Ürün Özellikleri
  • Kalite Belgelerimiz
  • Yorumlar
  • Soru ve Cevaplar

Sadece bulunduğumuz ilimiz olan Kayseri ‘mizin Develi ilçesinde yetişen oldukça besleyici, doğal; pirinç ve bulgur arası lezzette özel bir tahıldır. Bu tahılın tarihi geçmişinin yüzyıllar öncesine dayandığı ve genetiği değişmeyen bu özel tahlın Develi’den başka bölgelerde ekildiği fakat yetiştirilemediği Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesince belirtilmektedir. Gacerin bulgur ile pirinçten farkını Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sancar Bulut ; bulgur yapılırken haşlanmış buğdayı değirmende öğüttükten sonra bulgur yapılarak sofraya geldiğini, pirincinde kavuzlu yaprakları işlenerek aşamalar sonrası sofraya geldiğini Gacerin ise harman sonrası doğrudan tencereye girebildiğini belirtmiştir (TRT Haber).

Bir Gıda Mühendisi olarak benimde onayladığım Gacer diğer tahıllardan farklı olarak hiçbir işlem görmediği direk tarladan harman sonrası tüketilebildiği için besin kayıplarına da uğramamaktadır. İşte bu besleyi yöresel tahılımızı size tanıtmak ve içerdiği besin ögerinden yararlanmanızı sağlamak için sitemize ekledik.

 

Hazırlama Önerisi: 1 Su bardağı Gaceri 2 su bardağı suda yağ ilave ederek pişirebilirsiniz. İsterseniz çorbalarınıza da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, haşladıktan sonra salata olarak ta tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

 

Ek Gıda Önerisi: 8. aydan itibaren bebeğinize verebilirsiniz.

 

İçindekiler: %100 Gacer

 

Raf ömrü serin ve rutubetsiz yerde imal tarihinden itibaren 6 aydır.

 

Net miktarı: 500

 

 

 

 

 

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Benzer Ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır