Karışık Sebzeli Kısa Şerit Makarna
Karışık Sebzeli Kısa Şerit Makarna

Sebzeli El Yapımı Makarna

Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)

Tamamen geleneksel yöntemler ve doğal malzeme ile el yapımı makarnamıza; mevsiminde toplanan taze sebze pürelerini % 40-45 oranında ekledik. Hamurumuza su ilave etmeden yumurta ile kıvam verdik böylece protein ve vitamin-mineral değerini artırıp sizler için imal ettik. Şekil verme işlemlerini tamamen hijyenik işletmemizde el kesimi olarak yaptık ve böylece makine vs.den kaynaklanan besin kaybı oluşmasını önledik.

 

İçindekiler Kırmızı pancalı makarna(Tam buğday unu, kırmızı pancar, yumurta sarısı),Ispanaklı Makarna (tam buğday unu, ıspanak, yumurta sarısı),Sade Makarna(Tam buğday unu,yumurta sarısı),Mor Havuçlu Makarna (tam buğday unu,mor havuç, yumurta sarısı), Domatesli Makarna(Tam buğday unu, domates, yumurta sarısı),Turuncu Havuçlu Makarna (Tam buğday unu,havuç,yumurta sarısı).

 

Ek gıda olarak kullanımı: + 8 dan itibaren gluten-yumurta allerjisi olmayan bebeklere uygundur.

 

Allerji bilgisi: Gluten yani buğday proteini ve yumurta içerir

 

Pişirme önerisi: 2 su bardağı kaynayan az su ilave edilmiş suya 1 su bardağı makarna ilave edilir. Ve arzuya göre 8-10 dak. kısık ateşte pişirilir. Biraz zeytinyağı gezdirilip sos hazırlanana kadar bekletilebilir. Ayrıca bebeğinizin yaşına göre süt veya kemik suyunda da pişirebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİ: Vitma markamız ile ürettiğimiz tüm Ürünlerimizde hiçbir katkı-koruyucu maddesi, renk koruyucu, renk sabitleyici, gıda boyası vb. yabancı maddeler kullanılmamaktadır. Hamurlarımıza sadece taze sebze ile renk verildiği için pişme sırasında sebzelerin çözünüp suya akması sonucu renklerin azalmalar olabilir.

Raf ömrü serin ve rutubetsiz yerde imal tarihinden itibaren 6 aydır.

 

Net miktar: 250 Gr